Autor

První fotografii Pálavy jsem pořídil v roce 2006 - tehdy s digitálním kompaktem. Od té doby se sem pravidelně vracím ve snaze zachytit neuvěřitelnou krásu tohoto kousku jižní Moravy. Bezpočet vstávání dlouho před východem slunce, výšlapů na Děvín, Martinku a další kopce. Mnoho pokusů o zastižení zajímavých podmínek: paprsků slunce deroucích se škvírou mezi mraky, čerstvě napadaného sněhu, rozkvetlých kosatců, inverzní mlhy. Hledání neokoukaných podhledů a originálních kompozic. Nekonečná snaha o zachycení ideálního záběru.Její výsledky si můžete prohlédnout na tomto webu a v podobě fotoobrazu přenést k sobě domů.

Jan Miklín

Narodil jsem se v roce 1986 v Břeclavi, vystudoval fyzickou a environmentální geografii na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity, kde jsem následně několik let pracoval jako odborný asistent se zaměřením na kartografii a GIS v ochraně přírody. Nyní bydlím v Mikulově a pracuji na Správě CHKO Pálava jako geoinformatik.

Fotografování - ve spojení s psaním populárně-naučných a cestovatelských článků, průvodců, vedením fotokurzů - se poloprofesionálně věnuji desítku let. Fotografie (nejen z Pálavy) byly publikovány v časopisech, knihách, webech, fotosoutěžích, dlouhodobě spolupracuji s mikulovským turistickým informačním centrem na přípravě pohlednic a dalších propagačních předmětů z Pálavy a Mikulova.

Kontakty a další odkazy

miklin(at)email.cz |www.janmiklin.cz |mapavina.cz |atlaspalavy.cz

×